BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Araba Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralamadan önce ilk dikkat edilmesi gereken husun;  güvenilir bir araba kiralama firması tarafından yapılması gerekir. Aracın markası, modeli ve yakıtı gibi konular bu aşamadan sonra gelmektedir. Gereksiz bir şekilde araç parası ödememek için güvenilir bir firmadan araç kiralamak en çok tercih edilen yoldur. Araç kiralama firmaları; profesyonel kadrosu ve güvenilir arabaları ile her daim hizmetinizdedir.

Kiralama sözleşmesinde kesinlikle sigorta sözleşmesini incelemeyi unutmayın. Bir çok kurumsal araç kiralama firması araçlarını her türlü olumsuz durumuna karşı güvence altına almaktadır. Kazalara, yangına ve çalınmalara karşı kasko güvenceleri vardır.

Aracın seçtikten ve sigorta koşullarını inceledikten sonra kiralanacak aracın kiralama ücreti dışındaki masraflarını öğrenmek gerekir. Yakıt ve yollar paralıdır ve en büyük dertte yakıttır. Bu sebeple aracınızın yakıt türünü ve vitesini de öğrenmelisiniz.

Araç kiralama firmaları her kiralama hizmetinin sonrasında yakıt katkısı, motor yağı ve aracın tüm muayenesini yaptırmaktadır. Kocaeli kiralık araç firması bunlardan biridir.