BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Bebek & Genç Odası Tasarımları

Bebek & Genç Odası Tasarımları

Bebek & Genç odası Tasarımı yaparken  nelere dikkat edilmeli bu yazımızda detayları ile sizlerle paylaşacağız. Tüm Mobilya ve türevleri fonksiyonel olmalı kullanışlı olması en önemli şart diyebiliriz.

Peki Çocuk Odasında Olması Gereken eşyalar nelerdir ve Bu eşyalar Nasıl seçilmelidir ?

Bebek odası seçimi yaparken, uzun süre kullanım sağlayacak ve dönüşebilen mobilyaları seçmek son derece önemlidir. Beşikten karyolaya dönüşen yataklar, oldukça kullanışlıdır. Çocuk için mobilya seçecekseniz cinsiyet içermeyen renkler tercih etmeniz ve dikkat dağınıklığı oluşturmayacak temalar belirlemeniz oldukça önemlidir.

Geniş giysi dolabı almak, içerisinde bol çekmece olması, ek bölümlerin olması kullanımda kolaylık sağlar. Sivri köşeleri olmamasına özen göstermelisiniz, Çocuk ve bebek odalarına özel olarak hazırlanan mobilyaların yuvarlatılmış tasarımların satışı mevcuttur.

Çocuk odası mobilyalarını seçerken, alanı çok kapatmayacak ve gereksiz fazlalıkları içermeyen eşyalar  kullanılmalıdır. Çocuk odasında olması gereken eşyaların en önemlileri oyuncak sepetleri ve elbise dolaplarıdır mutlaka olması gerekir dağınıklığı en kolay toplayabilecek olan onlardır.

Ancak bebekler için hazırlanan bir oda ise emzirme koltuğu olmazsa olmazlar arasındadır. Çocuklar için de odada bir koltuk bulundurmak önemlidir. Çocukların rahat uyuması için, anne ve babaların masal anlatırken konforlu kullanım rahatlığı sağlar.

Bebek bezlerini, bebek bakım ürünlerini koymak için ek dolap ve ünite olması yine önemli ihtiyaçlarınızdandır. Alt değiştirme stantları pek çok mobilyanın içeriğinde mevcutta bulunuyor yada standart tezgah eklentisi fonksiyonel olarak satılan parçalarda mevcut.

Çocuklar için çalışma masasının olması kitaplık bulunması şart. Kitaplık veya kütüphane ayrıca kullanılabilir veya çalışma masasının üzerine yerleştirilen ek ürünler kullanılabilir. Rafların çıkartılabilir şekilde kullanılması, zamanla yerlerinin değiştirilmesi için kolaylık sağlar.

Çocuk odasında kullanılan halılar anti alerjik olmalı oyun halıları da çocukların gelişimine göre seçilmeli. Fakat halıfleks kullanımı (duvardan duvara halı kaplama) tavsiye edilmez sağlık açısından risk oluşturma riski daha yüksektir.

En çok dikkat edilmesi gereken faktörlerden biride renk faktörü beyaz mobilya tercih ederseniz hem kızınız hem oğlunuz rahatlıkla kullanabilir pastel tonlamaları ve ince detayları cinsiyetine göre kullanmak size kalmış.Son dönemlerde popüler arabalı yatak spor üstü açık araç görüntüsüne çocuklar bayılsa da hem sağlık konfor hemde kullanım açısından tavsiye etmiyoruz. Renklerinin ve tarzının dikkat dağıtabileceği için kaç yaş kullanımına uygun tartışılabilir.

Çocuk odasında olması gereken eşyalar ve tüm aksesuarların olmasına özen gösterilmelidir. Bu eşyalar arasında şifoniyer, komodinler, etejer çalışma masası, kitaplık, elbise dolabı ya da gardrop gibi eşyaların mutlaka olması gereklidir.

Yatak örtüsü, nevresim takımları gibi ev tekstil ürünleri sevdiği renklerden seçilmelidir. Film karakterleri, lisanslı spor ürünleri temalı, desenli kumaşlar veya çiçekli, ülke temalı tekstil ürünleri kullanılarak, beyaz mobilyalara renk katılabilir.

Çok çekmeceli, dolaplı olması kullanış açısından size kolaylık sağlayacaktır. İç çamaşırı dolabı, çorap sepetleri ve içerisinde askı bölmelerinin çok kullanıldığın 2 kapaklı 3 kapaklı dolaplar tercih edilmelidir. Sürgülü kapaklar yerine aç kapa formüller kullanmak daha uzun seneler kullanılmaktadır.

Kitaplık veya kütüphanesinin fonksiyonel olmasına dikkat ediniz. Çocuk ya da genç dilediği zaman oda tasarımında değişiklik yapabilmelidir, dilediği modüler ürünün yerini değiştirebilmeli kendisine özgü hale getirebilmelidir. Mobilyasının ve kullanılan ahşabın dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Yatağının bazalı olması ise depolama için sağlar.

Tüm bunlara sahip olabileceğiniz yıllar önce tecrübe edindiğim İnegöl Mobilya mağazası olan İnegöl Mobilya Vadi  Firmasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Yıllardır bir inegöl mobilya vadi ile çalışmaktayım ürünleri ve tasarım şekilleri oldukça modern.

İnegöl Mobilya Vadi Semih Karadağ tarafından İmalatçı bir firma ahşap genç odası çocuk odası ve bebek odası konularında sektöre hizmet veriyorlar ve iddia edebiliriz alanının en iyileri. Kalite güven ve dürüstlük gibi sağlam temeller üzerinde duran profesyonel kadroyu içerisinde barındıran ve bu olguları zaman içinde ilkesi haline getirdikleri için ayrıca teşekkürlerimizi sunuyorum.

“İlkelerinden taviz vermeden bugüne kadar başarıyla gelmiş ve kurumsal bir firma olma yolunda hızlı adımlar atarak inegöl çocuk ve genç odası markası ile üretim ve satışa devam etmektedirler.

Kaliteli kullanışlı dayanıklı ve kendilerinin oluşturduğu tarzımıza ait ürünlerin itinayla üretimini yapmaktadırlar ve bizler bu şahane ürünleri beğeni ile takip ediyoruz sizlere de tavsiyem göz gezdirmeniz online satışları da mevcut.

Tasarımlar özgün son dönem trendlerine uygun en önemlisi konforu ve dayanıklı sağlam yapıda bakmadan geçmeyin. Detaylı bilgi için https://www.inegolmobilyavadi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.