BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Fotoğraflar sadece modern zamanın eserleri değil ailemizle geçirdiğimiz mükemmel anıların bize kalan hatıralarıdır. Fotoğrafları duvarda sergilemeniz modern zamanın en popüler yöntemlerinden biridir. Fotoğrafları duvara empoze etmenizin bin bir çeşit yolları var elbette bugünkü yazımızda birkaç alternatiften bahsedeceğiz.

Modern estetik algısı ev dekorasyonunda duvarlarda da büyük albeni yaratmakta iç dekor ile ilgilenen mimarlarda son dönem duvarlarda mermer çalışmaları doğal taş hatta mutfak tezgahlarında da revaçta olan star galaxy granit ürünlerin duvar ile empoze edilmesi ile ortaya çıkan minimalist çizgiler yarattığının farkında bu nedenle uygulama alanları için seçenekler yüzlerce diyebiliriz.

Uygulama alanınız Salonunuz varsayarsak mobilyalarınıza uyumlu duvar kağıdı kullanabilirsiniz tek duvarda kullanmanız göz yorucu olmayacak direkt olarak fotoğraflarınızı asabilecek bir alan yaratmış olacaksınız. Çerçeve seçiminizi mobilyalarınıza göre yapmak zorunda değilsiniz zıt renkler soğuk renklerde sıcak renkler ile kombin edebilmeniz mümkün.

Koridor duvarlarınızı anılarınız ile süslemek istiyorsanız ilk tavsiyem çıta çalışması yapmanız bir uzman dan yardım alabileceğiniz gibi kendi başınıza da çalışma yapabilirsiniz. Bu dekorasyon ile ilgili çalışmaların internet üzerindeki videoları size yardımcı olacaktır.

Ölçülerinizi doğru şekilde alıp duvarınızın tam ortasından alçı çıtanızı soğuk silikon ile yapıştırın alt kısmını tek renk üst kısmını çizgi çalışması ile tamamlayabilirsiniz. İngiliz esintileri olan oyuntulu oval çerçeveler ile ister kendi fotoğraflarınızı ister geçmişten bugüne esintiler bulunduran fotoğraflar kullanabilirsiniz.

Bir yapıda duvarlar yüzeyin en büyük kısmı kaplayan genel alanlardır. Boş kaldığı zamanlarda dekorasyon tamamlanmış sayılmaz. Soğuk boş yapılara dönüşürler. Duvarları boş alan evler yaşanmışlık hissi vermez eksik bir şeyler vardır . Günümüzde izleyebileceğiniz bir sürü yol var Afişler foto bloklar dijital baskı alanlarında istediğiniz bütün tasarımları yapmak mümkün. İlginç tasarımlar sizin özgün fikirlerinizi yansıtacağından kişiliğinizden ipuçları verecektir.

Örneğin bir arkadaşım tüm duvarını dev boyut gergi tavan ile kaplamıştı. Dediğimiz gibi tasarım fikirler tamamen size özgü farklı alanlardan da yardım alabilirsiniz gittiğiniz her yer size örnek olabilir Bahçelievler araba ekspertiz için bir firmaya ziyarete gitmiştim ofiste kahvemi içerken duvar dekorasyonun dan gözümü alamadım adeta büyülendim. Her şey çok iyi düşünülmüş sarı rengin hakim olduğu duvarda ilginç araba tasarımları ile bütünleştirilmiş özgün tasarım olduğu her halinden belli bu duvar dekorasyonu oldukça ilgimi çekmişti. Küçük bir ip ucu da vermiş olalım galeri veya rent acar firmaları sarı renk hız tutkusunu uyardığından bu rengi çok kullanırlar bir nevi gençlere hız tutkusunu işlemektir amaç.

Duvar ve zemin uyumunu da kesinlikle göz ardı etmeyiniz bu iki zemin tüm evinizi etkisi altına alacaktır soğuk renkler kullanırsınız modern kızıl tonlar kullanırsanız klasik bir görünüm elde edersiniz. Eskimiş geçmişten günümüze aktarılmış tahta masif görünümü seçerseniz vintage tarzını yakalamanız da mümkün. Konumuzdan sapmayalım ne diyorduk duvarlar sizin tüm hayalinizi yansıtabileceğiniz en geniş yapılardır bir duvarı tamamı ile çerçeveler ile kaplayabilirsiniz ince siyah detayları olan klasik çerçeveler düz beyaz bir duvarı bakmaya doyamayacağınız her baktığınızda sizi eskilere anılarına götürecek belki de en keyifli dakikalarınızı karşısında geçireceğiniz yeni alanlar yaratmanıza ilk adım olacaktır.

Dağınık yerleştirilmiş çerçeveler göze hitap etmeyebilir. Çerçevelerinizi belli bir düzen büyükten küçüğe veya bir büyük bir küçük ve birkaç çerçevenin tam ortasına vintage bir saat ile bütünleyebilirsiniz. Seçenekleri ilgili pinterest katagorilerinde görsel olarak bulmanız da mümkün.

Ben hiç çerçeve kullanmak istemiyorum derseniz de minik bir köşe tasarlayıp otomatik resimleri kendi döndüren minik dizaynırlardan yardım alabilirsiniz. Ancak yaşanmışlık hissini ne boyutta alırsınız bilmiyorum. Küçük bir öneri daha Demir merdivenler hemen hemen herkesin evinde ardiyesinde bulunur beyaz düz duvarınız önüne açık olarak yerleştirin birkaç hazır minik renkli saksılar serpiştirin katlara ayaklı birkaç çerçeveye de en özel anılarınızın fotoğraflarını ekleyin alın size trend bir görüntü sıcak bir köşe.

Eviniz size ufak tefek ipuçlarını verir önemli olan bu belirtileri takip edip hayal gücünüzü duvarınız ile bütünleştirmek.

Bazen minik halat ipler bile iş görür yeter ki isteyin duvarınızda keşif yapın istediğiniz ölçüde halat ipi bir yerden diğerine uzatıp yapıştırın mandallar ile fotoğraflarınızı tutturun buyrun size yaşanmışlık.

Yalnızca resimler ile kombin etmek zorunda değiliz günümüzde alternatifler çok fazla örneğin sıkı bir doğa sever iseniz size harika önerilerim olacak Doğada yetişen ve bakım istemeyen %100 gerçek bitki tablolarını daha önce hiç keşfettiniz mi Bahçelerimizde, balkonlarımızda evlerimizde yeşile olan özlem gözardı edilemez. Doğanın bir parçası olduğumuz gibi, o da bizim evimiz. Doğanın huzur veren yeşili, sarısını, sıcak renk tonlarını her yerde görmek istiyoruz. Bunu farkında olmadan gözlerimizle ararız kimi zaman. Belki yeşili daha önce defalarca dekorasyon amaçlı kullandık. Duvar ile yeşili bir araya getirmeyi hiç düşündünüz mü? Açıkçası doğal yosun gergi tavan modelleri ile etkileyici ve sıcak tonlarda hoş bir duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Hayal etmek sizin elinizde hissedin tasarlayın en önemlisi uygulayın.