BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Forces Yük Asansörleri Hakkında

Forces Yük Asansörleri Hakkında

Yük Asansörleri; Elektrik ile çalışan, çelik halatlarla çekilen ve genelde dik raylar  arasında hareket eden; yapılarda insanları ve yükleri yukarıya çıkarıp aşağıya inmesini sağlayan bir araçtır.

Yük Asansörleri

Özellikle yüksek katların çoğalması, insanların asansör kullanmasında en önemli etkenlerden biridir. Genellikle hastanelerde, fabrikalarda, apartmanlarda, alışveriş merkezlerinde, okullarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanılacağı ortama göre büyüklüğü ve özelliği değişmektedir. Örneğin; hastanelerde sedye asansörü, fabrikalarda yük asansörü, otoparklarda araç asansörü kullanılmaktadır. Bu sayede asansör kullanımı insan hayatını oldukça kolaylaştırmıştır.

Araç Asansörü

Forces Makina şirketi kurulduğu tarihten bu yana birden çok asansör çeşitleri ile sizlere hizmet vermektedir. Forces araç asansörü, yüksek katlı olan otoparklarda araçların katlar arasında taşınmasını sağlayan teknolojik sistemlerdir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş olan bu araç asansörleri sayesinde araçlarınızın güvenilir ve hızlı bir şekilde taşınma işlemleri gerçekleştirilir.

Forces asansörleri sahip olduğu kalite belgeleri ile de kalitesini bir kez daha kanıtlamayı başarmıştır. Kalite odaklı yaklaşım sergileyen ve müşteri memnuniyetini önemseyen şirket, çalışmalarını da bu ölçüde özenle yapmaktadır. Sizler de Forces asansörlerinden yararlanmak isterseniz, şirketin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hatta ilgili web siteye hızlı bir erişim sağlamak için bağlantı metni üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

O halde hemen Forces Makina ile iletişime geçiniz. Adresi aşağıdaki gibidir:

  •  Adres: Aydınlı Mah. Yankı No:13 Aydınlı Tuzla / İSTANBUL
  •  Tel: 08502411025
  •  Gsm: 0532 785 44 65
  •  Faks: 0216 394 40 99
  •  E-Mail: info@forcesmakina.com

Günümüzde her geçen gün artış gösteren araç sayısı otopark ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Binalarda otopark için yeterli alan ayrılmadığından dolayı binaların bodrum katları yada üstü otopark olarak kullanılmaya başlamıştır. Araç asansörü 2000 kg — 3000 kg ya da daha üst kapasiteli olabilmektedir. Aynı zamanda araç asansörleri binaların üstünü ya da bodrum katlarını otopark olarak kullanmaya olanak sağlamıştır.

Asansörlerinin kapıları tam ya da çarpma kapı diye adlandırılan yarı otomatik şekilde yapılmaktadır. Bazı yerlerde araç asansörü iç kabin kapısı kullanılmamaktadır. Ama araç asansörünün yapılmasında dikkat edilecek hususlardan en önemlisi şudur. Asansör Yönetmeliği kapsamında kapalı olarak tasarım yapılmış ise kabin kapısı zorunlu olmaktadır.