BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Ülkü Kız Yurdu Ankara Hakkında

Ülkü Kız Yurdu Ankara Hakkında

Ülkü Kız Yurdu Ankara ‘da 1993 yılında projelendirilmiş ve butik kız yurdu olarak faaliyete geçmiştir. Birbirinden ferah ve temiz odalarda günlük olarak temizliği yapılmakta ve öğrencilerin hijyenik ortamlarda huzurla yaşaması sağlanmaktadır. Aynı zamanda yurt tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servisleri yapılmaktadır. Wireless internet hizmetinin yanı sıra 24 saat kesintisiz sıcak su ve ısınma imkanı sağlamaktadır.

Ayrıca Kızılay Kız Yurdu Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır.

Ülkü Kız Yurdu Ankara

Ankara Kız Yurdu hizmetleri hakkında ayrıntılı bir bilgi elde etmek için oluşturulmuş linke tıklayarak yurdun web sitesine hızlıca ulaşabilir ve buradan detayları ve yurdun görsel bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz.

Ülkü Kız Yurdu ‘nun aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak kurum yetkilileri ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Meşrutiyet Mah. Karanfil Sok. No: 61 Kızılay Bakanlıklar /ANKARA

Mobil: 0-532-165 59 10

Yurtta Kalmanın Avantajları

Ülkü kız yurdu Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’ya üniversite okumak için gelen öğrencilerin konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmazlar. Aynı zamanda aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Yurtlar öğrenciler için evlerden daha avantajlıdır. Çünkü evde yapılması gereken pek çok iş vardır. Evin sorumluluğu daha fazladır. Örneğin; Yemek, temizlik, çamaşır ve fatura gibi işler öğrencileri zorlamaktadır. Yurtlarda günün belli saatlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Aynı zamanda kesintisiz olarak sıcak su ve ısınma sağlanmaktadır. Aynı zamanda 7 gün 24 saat  güvenlik kamerası ile yurt etrafı gözlemlenmektedir. Güvenlik yurt girişlerinde beklemektedir. Kısacası, öğrenciler için hem ev ortamı hem de güvenli bir ortam sağlayan Ülkü Kız Yurdu aynı zamanda ailelerin de güvenini sağlamaktadır. Detaylı bilgi için hemen irtibata geçiniz.

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

Cep: 0-532-165 59 10