BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Yük Asansörü Kullanım Avantajları Nelerdir?

Yük Asansörü Kullanım Avantajları Nelerdir?

Yük asansörü, üretilirken hız ve konforundan ziyade malzeme ve eşya taşıma kapasitesi daha önemlidir. Özellikle okullar, fabrikalar, alışveriş mağazaları, inşaatlar gibi yük taşıma durumlarının daha çok olduğu yerlerde kullanımı tercih edilmektedir.

İnsan gücü tasarrufunda yük asansörleri büyük avantajdır. Bu tip yük asansörleri hidrolik sistem ya da tahrik sistem makineli kullanılarak üretilmektedir. Kullanım kapasiteleri ise 500 kg ve 10.000 kg arasında değişmektedir. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda  istenilen kapasitelerde yük asansörü üretilmektedir. İnsan taşıyan asansörlere göre bu asansörlerin yıpranma payı daha fazladır. Bu yüzden bakım yaptırma konusuna dikkat edilmelidir. Özellikle periyodik bakımları düzenli olarak yaptırılmalıdır. Aynı zamanda  kontrolleri de düzenli bir şekilde sağlanmalıdır. Karşılaşılan her problemde yetkili firmaya haber verilmelidir. Haber verildikten sonra geri dönüş alınması gerekmektedir.

Yük asansörlerinde kapı ve kabin boyutları istenilen genişlik ve yükseklikte tasarlanmaktadır. Kapıları tam otomatik veya yarı otomatik olmak üzere seçilebilmektedir. Ayrıca yük asansörlerinde özellikle kullanılan zeminin  kaymaz malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kapalı kabinli yük asansörleri yük ya da insanda taşıyabilmektedir. Bu asansörler içinde ki  paneller sayesinde insan güvenliğini sağlamaktadır. Bu sebeple  güvenlik konusunda kişiler problem yaşamamaktadır.

Yük Asansörü Kullanım Avantajları

Yük asansörleri, kullanımının en büyük avantajları yük taşıma kapasitesi yanında bu yükü taşıyan personeli de güvenle taşıyabilmesidir. Bu asansörler genellikle kapalı kabinli üretilmektedir.  Asansörün içinde kontrol kumandası bulunmaktadır. Ayıca çok fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu asansör sisteminde motor sadece yukarı çıkarken çalışır. Bu yüzden diğer sistemlere göre daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Forces Makina

Forces Makina 2010 yılından beri yük asansörleri üretmektedir. Bunun dışında araç asansörleri, makaslı lift ve platformlar da üretmektedir. En alt kadrosundan en üst kadrosuna kadar kalifeli personeller bünyesinde bulundurmaktadır. Alanında uzman kadrosu ile isteğinize bağlı üretim yapmaktadır. Hatta Ar-Ge çalışmalarını, Kosgeb, Tübitak, Gyte ve Marmara Üniversitesi destekli yürütmektedirler. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde Forces Makina her daim hizmetinizdedir. Sizlerde istediğiniz ebat ve kapasitede yük asansörü, araç asansörü veya makaslı lift yaptırabilirsiniz.