BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ankara Kız Öğrenci Yurdu, kurulduğu günden bu yana kadar yükseköğrenim öğrencileri için kaliteli, güvenilir, konforlu ve ev rahatlığında bir yurt hizmet sağlamaktadır. Ayı zamanda öğrenci yurdu sağlamış oldukları olanaklar açısından çok fazla öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu olanakları aşağıdaki gibi sıralayacak olursak;

Yurdun Avantajları

  • Sabah Kahvaltısı ve akşam yemeği
  • Odaların ve ortak mekanların temizlenmesi
  • 24 saat ısınma, sıcak su
  • Müstakil bahçe imkanı
  • Güvenlik hizmeti
  • Çamaşırhane hizmeti
  • Wireless internet hizmeti
  • Odalarda kişiye özel masa, sandalye
  • Çalışma salonları ve kütüphane hizmeti
  • Suit odalarda mini bar imkanı

Kızılay Öğrenci Yurdu hizmetleri ile ilgili daha fazla bilgi elde etmek için link üzerine tıklayabilirsiniz. Bu sayede ilgili web sitesi üzerinden incelemelerde bulunabilirsiniz.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu, Ankara ‘da 1993 yılında butik kız yurdu olarak kurulmuştur. Aynı tarihte de faaliyete geçirilmiştir. Kız yurdu bulunmuş olduğu konumu itibari ile tüm üniversitelere çok kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda servisler, belediye otobüsleri ve metro durakları yurdun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Ayrıca yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği servisi, 24 saat ısınma ve 24 saat sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Hatta yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz. https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/kabul bu sayfamıza tıklayarak odalarımızı görebilirsiniz.

 Kızılay Kız Yurdu

Aynı zamanda Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuza yakındır.  Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

Ankara’da yurt arayışınız var ise Ankara Kızılay Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçebilirsiniz. Yurdumuza fakülteler 10-15 dakika yürüme mesafesindedir.