BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Öğrenciler İçin Yurtta Kalmak

Öğrenciler İçin Yurtta Kalmak

Yurtta kalmak bir öğrenci için evde kalmaktan daha avantajlıdır. Hem ailelerin aklı çocuklarında kalmaz hemde öğrenciler güvenli bir şekilde yurtlarda konaklar. Yurtta kalmanın avantajları ise şu şekildedir:

Fatura ödeme derdi yok,

Temizlik yapma derdi yok,

Çamaşır yıkama derdi yok,

Yemek yapma derdi yok,

Okula daha yakın konumdadır,

Eşya kiralama derdi yok.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu olarak, öğrencilerimiz için ev konforunda bir barınma hizmeti sağlamaktayız. Yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği servisi, 24 saat ısınma ve 24 saat sıcak su hizmetleri bulunmakta ve banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

Ankara’da yurt arayışınız var ise Ankara Kızılay Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçebilirsiniz. Yurdumuza 10-15 dakika ürüme mesafesinde ki fakülteler aşağıdadır.

ANKARA’NIN EN NEZİH SEMTİNDE

 TÜM OKULLARA KOLAY ULAŞIM

TED ÜNİVERSİTESİ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ CEBECİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİL TARİH

ANKARA ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

SIHHIYE KAMPÜSLERİNE

?GÖLBAŞI KAMPÜSÜ

İNCEK KAMPÜSÜ

BİLKENT KAMPÜSÜ

ATILIM  ÜNİVERSİTESİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

UFUK ÜNİVERSİTESİ

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

Yukarıdaki avantajlar sayesinde aileler ve öğrenciler daha çok yurdu tercih etmektedir. Yurt insana aile ortamını yaşatmakta ve her bölümden arkadaş kazanabilme şansını artırmaktadır. Yurtta kişiler özellikle sınav dönemlerinde daha kolay not bulabilmektedir. Aynı zamanda istedikleri kişi yada kişilerle aynı odada kalabilir.

Ankara’da üniversite kazandınız ve yurt arayışınız var ise Ankara Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Adresi: Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, No:61 Kızılay Bakanlıklar /Ankara

İletişim Numarası: 0532 165 59