BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Yumurta Kabuğu İle Diş Çürüklerine Mucize Tedavi

Yumurta Kabuğu İle Diş Çürüklerine Mucize Tedavi

Çöpe atılmış olan yumurta kabuklarının zengin kalsiyum kaynağı olduğunu biliyor musunuz? Kalsiyum açısından zengin olan yumurta kabukları mineral açısından da çok zengindir. Yumurta kabuklarının bileşimi dişlere benzer ve dişleri onarmak için gerekli miktarda kalsiyum saplamaktadır.

İnsan kemikleri ve dişleri yumurta kabuğuna çok benzemektedir. Yumurta kabuklarında %93 gibi yüksek oranda kalsiyum bulunur. Magnezyum, fosfor, sodyum, demir, potasyum, sülfür ve alüminyum gibi farklı mineralleri de barındırmaktadır. Yumurta kabukları kalsiyum alabilmek için en etkili yollardan biridir.

Yumurta kabukları kalsiyum ve mineral gibi özellikleri sebebi ile diş çürümelerini tedavi etmekte veya diş gıcırdatması sebebi ile diş minelerinde oluşan zararları onarmak için çok faydalıdır.

Yumurta kabukları kalça ve osteoporoz sorunları gibi ortopedik hastalıkların tedavisinde de hızlı iyileşme sağlamaktadır.

Tıbbi amaçla kullanmak için organik yumurta kullanmak gerekir.

Yumurta Kabuğu Tüketimi

Yumurta kabukları yaklaşık 5 dakika kaynatılır. Kaynama patojenleri öldürecektir. Daha sonra kabuklar kurutulur ve iyice öğütülür.

Yumurta tozunu günde yarım çay kaşığı yemeklere yada içeceklere eklenerek tüketilebilir.

D vitamini kalsiyum emilimine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Bu sebeple yeterli derecede güneş ışığından faydalanmak gerekir.