BİLLGİ

Her konuda bilgi portalı

Neden Avukat Elif Çavuşoğlu

Neden Avukat Elif Çavuşoğlu

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat olmak için tüm saygın mesleklerde olduğu gibi lise eğitiminin tamamlanmış olması gerekir. Lise eğitiminin tamamlanmasının sonrasında üniversiteye giriş sınavlardan yüksek puan alıp hukuk fakültesine yerleşmek gerekir. 4 yıl sürecek hukuk eğitiminin sonrasında ise 1 yıl sürecek avukatlık stajının yapılması gerekir. Stajın ilk 6 ayı mahkemede son 6 ayı ise en az 5 yıl deneyimli bir avukatın yanında yapılmaktadır. Avukatlık stajı biten kişiler bağlı bulunduğu ildeki baroya stajının bittiğine dair dosyasını teslim eder ve avukatlık ruhsatı başvurusunda bulunmaktadır. Baronun gerekli incelemeleri yapması ve stajı onaylaması ile avukatlık ruhsatı teslim edilir.

Bu sayede avukatlık ruhsatını alan kişiler isterse bir hukuk bürosunda yada kendi bürosunda çalışabilir. Elif Çavuşoğlu ceza avukatı Bursa’da adını duyurmayı başarmıştır.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/